Hikaye

  Türkiye’nin en güçlü maden şirket topluluklarından biri olan CVK Madencilik’in temelleri, 1990 yılında Kayseri’nin Pınarbaşı İlçesi’nde kurulan krom zenginleştirme tesisiyle atıldı ve 30 yılı deviren madencilik serüveni, günümüzde büyük bir yapıya dönüştü.

  CVK Madencilik Grubu, kromun yanı sıra; 2012 yılında işletmeye aldığı son teknoloji makina ve ekipmanlarla donattığı flotasyon tesisi ile kurşun ve çinko madenciliğinde de sektöre yön veren önemli kuruluşlarından biri olmayı başarmıştır. Türkiye’nin en büyük krom üreticisi ve ihracatcısı olan CVK Madencilik, öncü ve yenilikçi atılımlarıyla bugün ülkemizin en güçlü madencilik gruplarından biri haline geldi. Aradan geçen 30 yıldan fazla sürede, bir çok farklı şehirde çeşitli madenler yeryüzüne çıkarılarak, işlenip kullanılabilir hale getirilmiş ve ihraç edilerek ülke ekonomisine büyük katkı sağlamıştır.

  2016 yılında başlayan ve CVK Madencilik’in amiral gemisi olacak Altın madenciliği projemizin de 2022 yılında tamamlanarak işletmeye alınması ile CVK Madencilik sektördeki yerini perçinleyecektir.

  1985 – Pınarbaşı / İlk Krom Ruhsatlarının Alınması

  1990 – Pınarbaşı / İlk Krom Konsantre Tesisinin Açılışı

  2011 – Harmancık / Hayri Ögelman A.Ş.’nin CVK Madencilik bünyesine katılması

  2012 – Kalkım / Kurşun & Çinko Flotasyon Tesisinin devreye alınması

  2016 – Sarıalan Altın sahasında arama faaliyetlerinin başlaması